شرایط در خواست پذیرش دوره دکترا

2015-07-10 17:43

شرایط درخواست پذیرش دوره دکتری

از دانشگاه تکنیک  وین

 

 

 

 

دانشجویان ایرانی مایل به تحصیل در مقطع دکتری در کشور اتریش  هستند،  در اولین قدم میبایستی که اطلاعات ذکر شده در لینک زیر را با دقت مطالعه کنند.

 

https://www.tuwien.ac.at/en/teaching/doctoral_programmes

 

مرحله بعدی انتخاب رشته تحصیلی مورد نظر از روی وب سایت های مختلف است که متعلق به انستیتوها میباشد . (اکثر وب سایت ها به دو زبان انگلیسی و آلمانی هستندد).

 

برای تحصیل در مقطع دکتری، داشتن استاد راهنما از شرایط واجب و ضروری دریافت پذیرش است. ( که بدون آن امکان ادامه تحصیل در دانشگاه تکنیک ، در این مقطع، غیرممکن میباشد.)

 

با کمی جستجو در وب سایت های هر بخش میتوان لیستی از پروفسورها را پیدا کرده و با فرستادن رزومه، اسکن مدارک تحصیلی و خلاصه ی پایان نامه لیسانس و فوق لیسانس، درخواست خود را برای ادامه به تحصیل در مقطع دکتری نزد آنها فرستاد.

 

پس از دریافت جواب مثبت از یک پروفسور، به عنوان "استاد رهنما "،  و تکمیل فرم مربوطه، باید مدارک زیر را به ضمیمه ی آن برای دانشگاه ارسال نمود:

 

- ریز نمرات دبیرستان، دوره ی پیش‌دانشگاهی و مدرک دیپلم

 

- ریز نمرات دوره کارشناسی و مدرک اتمام دورۀ کارشناسی

 

- ریز نمرات دوره کارشناسی ارشد و مدرک اتمام دورۀ کارشناسی ارشد

 

- مدرک قبولی یا اشتغال به تحصیل مقطع دکتری در رشته ی تحصیلی مورد درخواست ( یا گواهی عدم ممانعت تحصیلی در مقطع دکتری در ایران )

 

تذکر مهم درمورد مدارک تحصیلی و ترجمه ی آنها :

 

کلیه مدارک مورد نیاز باید پس از ترجمه و تأیید دادگستری و وزارت امور خارجه،  به تایید سفارت اتریش در ایران رسیده باشند. اصل فارسی مدارک تحصیلی‌ میبایست قبل از ترجمه به تأیید مقامات ایرانی‌ رسیده باشد.

 مهلت ارائۀ مدارک:

 

- پنجم فوریه برای درخواست‌های ترم تابستان

 

- دوم سپتامبر برای ترم زمستان

 

توچه: تاریخ های ذکر شده به هیچ وجه قابل تمدید نیستند.

 

 

 

پس از تحویل یا ارسال مدارک به بخش پذیرش، معمولا بین ۴ تا ١٠ هفته طول می‌کشد تا دانشگاه نتیجه را اعلام کند. به همین دلیل به همه ی متقاضیان توصیه میشود، چند ماه قبل از اتمام مهلت های اعلام شده، برای درخواست پذیرش تحصیلی اقدام کنند.