به چه روش‌هایی میتوان برای پذیرش گرفتن اقدام کرد؟

2015-07-17 10:12

به چه روش‌هایی میتوان برای پذیرش گرفتن اقدام کرد؟

 

پذیرش گرفتن از دانشگاه های کشور اتریش احتیاج به وکیل، واسطه و یا هر وسیله و چیزی را که آژانس ها یا شرکت ها معرفی میکنند، ندارد.

 

هر شخص متقاضی میتواند مدارک کامل خود را بطور مستقیم برای دانشگاه مورد انتخاب خود پست کند و مستقیم هم جواب بگیرد.

 واسطه‌ها و غیره برای تسریع کار شما (زودتر جواب گرفتن) نیز کاری انجام نمیدهند.

 

سرمایه و پول خود را دور نریزید.

 عنوان و اسم وکیل امور تحصیلی‌، یک لقب و عنوان دروغین و تخیلی‌ است که آژانس برای خالی‌ کردن جیب شما‌ها ساخته اند

 همه دانشگاه‌ها هرگونه اطلاعات مورد نیاز (فرم تقاضای پذیرش، مهلت‌های تقاضای پذیرش، مدارک مورد نیاز و شیوه تایید آنها، اوقات ثبت نام، چگونگی شرکت در کالج‌های پیش دانشگاهی زبان آلمانی و پیش نیاز‌های دیگر و غیره) را در سایت‌های خود (بزبان آلمانی و انگلیسی‌) اعلام کرده اند

 

تمام مدارک باید به آلمانی ترجمه شده و به تایید سفارت اتریش در تهران برسد. سپس تمام مدارک از طریق پست ارسال شود. اکثر دانشگاه های اتریش سیستم پذیرش به طریقه آنلاین ندارند.

تفاوت بین دانشگاه ( Universität) و مدارس عالی فنی (Fachhochschule) در چیست ؟

غیر از تفاوت در شروع و پایان ترمهای دانشگاهی , در سیستم دانشگاه دانشجو مجاز به 3 بار شرکت در زمانهای تعیین شده برای هر درس می باشد. این زمانها معمولا 3 الی چهار بار در ترم اعلام می شوند. انجام هر امتحان بدون شرکت در کلاسها ( به شرط نداشتن کار عملی ) و در هر موقع از ترم از نظر دانشگاه بلا مانع است. در مدارس عالی فنی قبول نشدن در امتحان و نیز در امتحان جبرانی آن به معنای خواندن دوباره آن ترم به طور کامل می باشد. مدارس عالی فنی فشرده تر است و یک دانشگاه علمی کاربردی است.

از چه منابعی باید برای گرفتن اطلاعات استفاده کنم؟

وب سایت دانشگاه ها اغلب به دو زبان آلمانی و انگلیسی ارائه شده اند ولی در بخش آلمانی اطلاعات کامل تری دریافت میکنید. تجربیات دانشجویان یا فارغ التحصیل دانشگاه ها نیز بسیار مفید خواهد بود.

حجم اطلاعات وب‌سایت دانشگاه‌ها بسیار زیاد است. به کدام بخش باید دقت کرد؟

معمولا در قسمت Studierende یا Students و یا قسمتی تحت عنوان Teaching, Admission می توان اطلاعات در زمینه پذیرش و رشته های مورد نظر را یافت. اغلب بعد از انتخاب زبان انگلیسی در صفحه اول وبسایت اطلاعات مرتبط با پذیرش به صورت واضحتری در دسترس قرار میگیرند .

به کدام دانشگاه‌ها تقاضا بفرستم؟

دانشگاه های اتریش بر اساس موضوع طبقه بندی می شوند. دانشگاه تکنیک. دانشگاه پزشکی. دانشگاه های هنر . دانشگاه علوم اقتصادی و علوم طبیعی .

رتبه‌بندی دانشگاه‌ها به چه صورت است؟ این رتبه‌بندی‌ها تا چه حد مهم هستند؟

بر اساس رتبه بندی https://www.webometrics.info/top4000.asp در سال 2008 دانشگاه وین رتبه 86 پس از دانشگاه فنی وین که رتبه 84 را در رتبه بندی دانشگاه ها دارد و دانشگاه های دیگر اتریش در رتبه های بعدی قرار دارند. این دو دانشگاه در رنبه بندی دانشگاه های اروپا دارای رتبه های 15 و 16 میباشند.

 

 

 

هزینه‌های تقاضا کردن برای دانشگاه‌های اتریش چیست؟

دانشگاه های اتریش بر خلاف آمریکا یا دیگر دانشگاه های دیگر هزینه تقاضا ندارند. تنها هزینه های موجود برای دانشجو هزینه های ترجمه و تایید سفارت و پست مدارک می باشد.