اجازه کار

2015-06-19 00:34

اجازه کار در اتریش

 

 

مهاجرت از طریق کار

در ویزای کاری قوانین متحدی در اتحادیه اروپا وجود دارد که همه کشورهای عضو از آن تبعیت میکنند. به عنوان مثال افرادی که اجازه کار در اتریش ندارند و تمایل دارند که برای کار در اروپا اقدام بکنند باید در ابتدا یک کار فرما در اتریش داشته باشند واین کارفرما کار مورد نظر را سه ماه در اتریش آگهی کند اما کسی در کل اتریش حاضر به پذیرفتن آن نباشد سپس سه ماه در کل اتحادیه اروپا آگهی کنند باز کسی حاضر به پذیرش کار نباشد در این صورت است که میتواند برای فرد ایرانی دعوت نامه بفرستد تا 

شخص متقاضی ویزای کار خود را اخذ کند.

 

درخواست ویزا و یا اقامت «فقط» با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است. شما میتوانید وقت مصاحبه خود را از طریق ایمیل (رجوع شود به ارسال پرسشنامه و نقطه نظرات در انتهای صفحه) رزرو نمایید. بخش کنسولی سفارت از طریق شماره تلفن 0046 2275 (21) 98+ از ساعت 14:00 الی 15:30 (به وقت محلی) پاسخگوی سوالات احتمالی شما خواهد بود.

اتباع غیر اتحادیه اروپا برای هرگونه اشتغال نیاز به اخذ اجازه اقامت و اجازه کار دارند.

• اجازه کار می بایست توسط کارفرمای آتی در اتریشو پیش از ورود متقاضی درخواست شود (تحت عنوان Einzelsicherungsbescheinigung)

• اجازه کار هنگام سفر های گردشگری به اتریش صادر نخواهد شد

• سفارت نمیتواند برای یافتن محل کار برای متقاضی وساطت کند

قانون کار اتباع خارجی شرایط کامل و روندهای لازم که یک تبعه خارجی می بایست جهت اخذ اجازه کار (Einzelsicherungsbescheinigung) احراز نماید را تنظیم نموده است. اجازه کار منحصرا توسط مرکز خدمات بازار کار اتریش (AMS) صادر میشود. این درخواست و ضرورت آن توسط کارفرمای اتریشی ارائه میشود.

اداره بازار کار اتریش در تلاش است به کار گیری نیروی کاری خارجی را در سطح کنونی آن نگه دارد تا از این طریق برای اتباع داخلی، جوانان خارجی نسل دوم و اتباع خارجی بیکار نسل های قبل که مدت زیادی است در اتریش زندگی میکنند اشتغال مازاد ایجاد نماید.

 

مرکز خدمات بازار کار اتریش بانک اطلاعاتی مشاغل کامل  E-Job، رهنمایی و مشاوره جهت کاریابی و یک مجموع فهرست لینک های کامل از افراد حقیقی و مراکز کاریابی را، برای جستجوی موفق ارائه می نماید.

 

 

 

کارت آبی اتحادیه اروپا

 

 

 

دانشجویان اجازه کار برای نیمه وقت را دارند .

در ماه نبایستی از 400یورو بیشتر بشود .